KERAMIKA
Tomáš Macek

Atesty 

Profil 

Archiv 

Ceník 

Kontakt 

KERAMIKA Tomáš Macek

Soupravy

Soupravy tvoří malou část mého sortimentu. Stejně jako ostatní mé výrobky vznikají za pochodu. Studium dostupných materiálů v přímé konfrontaci se zákazníky. Jak už bývá zvykem u keramiky, těžko se dá dopředu počítat se 100% úspěšností a tak se vždy dělá pár kousků navíc. Takže, pokud vás něco z mé nabídky oslovilo, neváhejte a kontaktujte mne.

email: macek@artkeramika.czJedná se převážně o kameninu. Ovšem značnou část materiálů si míchám a tak se může objevit zboží jak ze šamotu, živcové, tvrdé póroviny, či porcelánu Pálíme velmi často v elektrice, tedy oxidačním prostředí, ovšem, někdy, hlavně pro radost si práci zpestříme výpalem v naší dřevopeci, kde je naopak silně redukční prostředí. .
Tvorba se vyznačuje rytým či tvarovaným dekorem v kombinaci s engobami nabo záměrnými deformaceni. Konečná úprava je vytvořena převážně živcovými glazurami.
Velmi jemná hrnčířská práce by měla vytvořit příjemnou dekoraci,která se navíc i velmi příjemně užívá. Používá se převážně pro interiérové nádoby. Ovšem jejich kvalita umožňuje všestranné užití.
Pro exteriér používáme hlavně kameninu nebo šamotové hmoty. Což se nevylučuje, nýbrž doplňuje. Prioritou mé tvorby je řemeslná úroveň a kvalitní technologie. Snažím se klást důraz na vyváženost výtvarné a řemeslné úrovně na co možná nejvyšší technologické bázi.

Aktuální zboží naleznete v e-shopu nebo na Fleru.
Více ze světa keramiky jsem uveřejnil v článcích na Artkeramice

vzorky
<< | >>

2002-2010 Artkeramika.cz