KERAMIKA
Tomáš Macek

Atesty 

Profil 

Archiv 

Ceník 

Kontakt 

KERAMIKA Tomáš Macek

Bonsai

Bonsaiová keramika tvoří malou část mého sortimentu. Stejně jako ostatní mé výrobky vznikala za pochodu. Studium dostupných materiálů v přímé konfrontaci se zákazníky. Jak už bývá zvykem u keramiky, těžko se dá dopředu počítat se 100% úspěšností a tak se vždy dělá pár kousků navíc. Takže, pokud vás něco z mé nabídky oslovilo, neváhejte a kontaktujte mne.

email: macek@artkeramika.czTato keramika patří do skupiny smíšené/tvrdé póroviny s vypalovacími teplotami do 1200°C. Vyznačuje se střepem, který díky svému slinutí má nižší nasákavost než 5%, což zabraňuje tvoření map na podkladu a zaručuje výrobku mnohem delší životnost.Kvalitou se přibližuje kamenině.
Vyznačuje se rytým dekorem v kombinaci s engobami. Konečná úprava je vytvořena živcovými glazurami.
Velmi jemná hrnčířská práce by měla vytvořit příjemnou dekoraci,která se navíc i velmi příjemně užívá. Používá se převážně pro interiérové nádoby.
Pro exteriér používáme kameninu nebo šamotové hmoty. Což se nevylučuje, nýbrž doplňuje. Prioritou mé tvorby je řemeslná úroveň a kvalitní technologie. Snažím se klást důraz na vyváženost výtvarné a řemeslné úrovně na co možná nejvyšší technologické bázi.

Aktuální zboží naleznete v e-shopu nebo na Fleru.
Více o bonsaiové keramice jsem uveřejnil v článcích na Artkeramice

vzorky
<< | >>

2002-2010 Artkeramika.cz